Jak się ubrać? Outdoor Wiosna - Lato - Jesień

Górskie wędrówki, trekking i inne outdoorowe aktywności wymagają odzieży, która będzie wielofunkcyjna, ochroni nas przed dużą zmiennością warunków atmosferycznych i zagwarantuje wygodę podczas przecierania nowych szlaków. Wybierz i zestaw ze sobą najlepsze elementy garderoby outdoorowej oparte na naturalnych surowcach najwyższej klasy.

 

NOWOŚCI DLA AKTYWNYCH W INTESYWNYCH BARWACH

 

 

W tym sezonie uzupełniliśmy kolekcję ACTIVE WOOL o intensywne, energetyczne kolory, które poza swoją funkjconalnością podczas outoorowych aktywności będą efektownie i stylowo wyglądać także na codzień. Nowości w kolekcji męskiej są w kolorze pomarańczowym i granatowym, w kolekcji damskiej znajdziemy nowe produkty w kolorze malinowym i jasnoniebieskim. Polecamy koszulki z krótkim i długim ręakwem oraz slipy i bokserki, zarówno w wersji damskiej i męskiej, ich uniwersalność sprawdzi się przy użytkowaniu przez cały rok.

 

Druga warstwa - wełniane bluzy ACTIVE WOOL 

 

 

Komfortowa druga warstwa ma takie samo znaczenie podczas aktywności w terenie jak bielizna, którą zakładamy jako warstwę bazową w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Uzupełnienie warstwy podstawowej bielizny z wełny merino kolejną wełnianą warstwą odzieży np. uniwersalną, całoroczną bluzą ACTIVE WOOL o średniej grubości nie jest błędem. Wręcz przeciwnie - unikalne właściwości wełny merino sprawiają, że kolejne warstwy nie działają wyłącznie jak termoizolator i nie tylko ogrzewają. Utrzymują temperaturę na odpowiednim poziomie, ale równie skutecznie chronią przed przegrzaniem, a dodatkowo doskonale gromadzą nadmiar wilgoci i nie pozwalają rozwinąć się bakteriom powodującym nieprzyjemny zapach.

 

ZESTAW TREKKINGOWY DAMSKI

 

 

Do aktywności w terenie, np. trekkingu zbudujemy pełny zestaw odzieży z wełny merino. Zaczynając od warstwy podstawowej polecamy wybór bardzo uniwersalnej i stylowej koszulki OUTDOOR WOOL z grafiką z serii "Inspired by nature". Wizerunki zwierząt i roślin nawiązują do świadomego stosunku do świata przyrody i środowiska, który realizujemy także wykorzystując do produkcji szlachetne surowce naturalnego pochodzenia. W zamian za koszulkę Outdoor Wool możemy wybrać koszulkę z długim lub z krótkim rękawem ACTIVE WOOL w zależności od warunków zewnętrznych i naszych indywidualnych upodobań i potrzeb utrzymania odpowiedniej temperatury organizmu. Do wyboru jako dolną część warstwy podstawowej mamy bokserki i biodrówki ACTIVE WOOL w wersji damskiej z dzianiny o tej samej jakości i niemal identycznej zawartości wełny merino, jak koszulki. Warstwę podstawową uzupełnią skarpety TREKKING LIGHT, także z wełną merino oraz zawartością jonów srebra, które zapewniają właściwości bakteriostatyczne i antyalergiczne, znacznie wydłużające żywotność skarpet.

Druga warstwa to bardzo wygodna, rozpinana bluza typu second layer ACTIVE WOOL z wełny merino z kołnierzem w formie stójki i odblaskowymi elementami. Świetnie sprawdzi się do aktywności średniego stopnia, jak i na codzień. Wełniane spodnie z długą nogawką ACTIVE WOOL będą dobrze uzupełniały strój, który ma chronić przed przegrzaniem i wychłodzeniem w bardzo szybko zmieniających się warunkach atmosferycznych, np. w górach. Komfortowa dzianina dzięki technologii bezszwowej świetnie układa się na ciele i dobrze dopasowuje do sylwetki bez pozostawiania śladów i uciskania. Delikatna i łagodna w dotyku, miękka i nie powodująca żadnych prodrażnień dzianina z wełny merynosów zapewnia zarówno właściwą termoregulację, odpowiedni poziom temperatury i przyjemność z użytkowania.

 

 

ZESTAW TREKKINGOWY MĘSKI

 

 

Zestaw męski zbudujemy symetrycznie wybierając kolejno pierwszą warstwę: koszulkę OUTDOOR WOOL z motywem pnia, bokserki lub slipy ACTIVE WOOL, skarpety TREKKING LIGHT. Drugą warstwę: bluzę ACTIVE WOOL, spodnie ACTIVE WOOL.

 

 

W pełni przygotowani możemy ruszać na górskie szlaki, a w chłodniejsze dni dołożyć do zestawu jeszcze akcesoria z wełny merynosów: komin ACTIVE WOOL oraz wełnianą czapkę.